دانستنی های پوشاک

شستشو و مراقبت از پوشاک

شستشو و مراقبت از پوشاک و مانتو های مزونی

میدونید که ما طرفدار مد پایداریم و به این خاطر با فروش جنس ارزون و بی کیفیف مخاطفیم با گرون فروشی و بی انصافی در قیمت گذاری هم همینطور یه حد وسط داریم که برد برده هم شما سود میکنید با جنس با کیفیت و پر دوام و دوخت تمیز هم ما  سود مناسب از کار و وقتی که میزاریم برای همین ما تخفیف نداریم مگر به مناسبت خاص مثل سال نو شب یلدا و … که اونم خیلی کوچولو چون قیمت نجومی نداریم که بتونیم تخفیف 50% بزاریم

 

ما دوست داریم کار باکیفیت و پایدار تولید کنیم یعنی ترندی نباشه که نشه سال بعد پوشید یا بی کیفیت نباشه که اثلا به سال بعد نرسه ولی برای ماندگاری لباس ها فقط جنس پارچه و دوخت خوب مهم نیست بیشتر از اون نگهداری شما مهمه ما تو گالری هم یک نوشته برای مراقب از لباس داریم که کمک کنیم به ماندگاری لباس هاتون

نکاتی برای افزایش عمر پوشاک

1. اولین نکته ای که برای شستشوی مانتو باید در نظر بگیرید آن است که لازم نیست برای شستن مانتو خود از شوینده بسیار استفاده کنید. سعی کنید شوینده ملایم و خوش عطری را انتخاب کنید و مراحل شستشو را آغاز نمایید.

2. توجه کنید تشکیل کف زیادی ناشی از استفاده از شوینده ی زیاد فقط باعث تجمع باکتری ها می شود زیرا خارج کردن کف اضافه از بین الیاف پارچه کار آسانی نیست و ممکن است حتی منجر به پوسیدگی پارچه شود.

3. دمای آبی که برای شستن مانتو انتخاب می کنید مهم است و میتوان گفت آب سرد به این دلیل که مانع از چروک شدن زیادی پارچه می شود بهترین دمای مصرفی آب در شستشوی مانتو می باشد. مضافا اینکه آب سرد باعث تمیزی بیشتر نیز خواهد شد.

4. بعد ازاینکه مراحل شستشو و آبگیری را کامل انجام دادید مانتو خود را چنگ نزنید. کافیست مانتو را از چوب رختی مناسبی آویزان کنید و آن را در معرض هوا قرار دهید. البته مدت زمانی که زیر نور خورشید مانتوی خود را رها کرده اید را در نظر داشته باشید، نور خورشید باعث ازبین رفتن باکتری ها می شود اما در طولانی مدت سبب پوسیدگی پارچه می شود.

5. مانتو خود را اگر قصد دارید در خانه اتوکشی نمایید مهمترین نکته که باید رعایت کنید آن است که آن را پشت ورو کنید، از ابخار اتو برای رفع چروک ها می توانید استفاده کنید.

6. دقت کنید چوب رختی های باریک و میله ای می توانند در طولانی مدت باعث این شوند که سرشانه های مانتو تغییر شکل دهند. پیشنهاد می کنیم از چوب رختی های مخصوص کت برای مانتو نیز استفاده کنید.

7. مانند تمامی موارد که متخصصین تروتمیز به شما در مباحث دیگر آموزش داده اند قبل از شروع به شستشوی مانتو تمامی لکه ها را بررسی کنید، توجه کنید لکه های سخت مثل روغن با مواد شوینده متداول در منازل پاک نمی شوند و باید آن هارا به خشکشویی بسپارید.

8. مراقب باشید وایتکس یا همان سفید کننده پارچه شما را فریب ندهد! سفید کننده ها می توانند باعث کدری پارچه شوند. برای هر لکه ای از شوینده مخصوص باید استفاده کرد.

9. به رنگ مانتو خود توجه کنید اگر مانتو شما تیره رنگ است، امروزه در بازار شوینده های مناسب و مخصوص رنگ تیره بسیار موجود می باشد. بنابراین حتما از شوینده مخصوص لباس تیره و مشکی استفاده کنید. اگر به شوینده رنگ تیره دسترسی نداشتید با آب سرد و شوینده ای ملایم مانند شامپو مانتوی تیره ی خود را بشویید.

10. مانتو الیاف طبیعی : پودر بدون آنزیم و با آب سرد شستشو شود و دور از تابش مستقیم آفتاب خشک شود به راحتی میتوان لباس را در ماشین لباسشویی استفاده کرد اما در هنگام شستشو با دست از فشار دادن لباس با دست خودداری کنید

راهنمای شستشو لباس ها و کیف های الیاف طبیعی   و مانتو های مزونی

*از مایع شوینده حاوی نرم کننده استفاده شود و بدون آنزیم استفاده کنید و پودر لباسشویی به هیچ وجه مورد استفاده قرار نگیرد. لباس به صورت پشت و رو داخل ماشین لباسشویی قرار گیرد تا در اثر سایش به بدنه تغییر رنگ ایجاد نشود.

*دمای آب نباید بیش از ۳۵ درجه تنظیم شود . در صورت یک بار شستشوی اشتباه و عدم استفاده از مواد شوینده مجاز ، الیاف طبیعی پارچه و مواد طبیعی تکمیل کننده آن از بین می رود و به هیچ وجه قابل بازگشت به کیفیت اولیه نخواهد بود.

*نکات بالا برای حفظ نقاشی های رو پارچه نیز موثر میباشد

*مانتو های لایه کشی شده حتما بعد از شتشو اتو شوند بهتر است از خشکشویی برای مانگاری بیشتر لباس ها استفاده کنید

__________________
نحوه سفارش ثبت سفارش :

پیام در اینستاگرام charsiin.ir
واتس اپ : ۰۹۳۹۶۷۲۰۲۰۰
سایت : www.charsiin.com

آدرس گالری : رشت منظریه خیابان تابان شمالی جنب آموزشگاه موسیقی آپادانا
__________________

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *